11/23/2014

Italy Towel - Sposób na Idealnie Gładką Skórę/Peeling Ciała.

Każdy ma swojego "konika" - moim jest złuszczanie, głęboko wierzę w odnowę naskórka naturalnymi metodami. Pisałam wam już o japońskiej technice masażu szczotką na sucho, parę miesięcy temu odkryłam jeden z najtańszych azjatyckich sposobów na idealnie gładką skórę ciała.

Italian Towel jest popularny tak bardzo, jak popularne są w Korei wspólne kąpiele w łaźniach publicznych. Wiele osób pamięta go z dzieciństwa, kiedy mama szorowała nim bezlitośnie plecy (w Korei do łaźni chodzi się wielopokoleniowo), a mały ręczniczek-rękawicę można kupić w każdym sklepie "na rogu":) Jest to alternatywa dla tych osób, które używają kessy. Oglądałam ją w Organique i myślę, za zasada działania i materiał, z którego jest wykonany italian towel są do siebie bardzo podobne lub takie same.
Koreańska rękawica jest o połowę mniejsza od kessy, nie mieści się w niej cała dłoń, ale mi to nie przeszkadza.

Po kąpieli lub prysznicu, wystarczy posiedzieć chwilę w nagrzanej łazience. I zabrać się do roboty - ciało należy masować od dołu do góry w kierunku serca. Nie stosuje się do tego żadnych produktów typu: mydła, peelingi - wystarczy ręczniczek. Po chwili skóra zaczyna się złuszczać jak szalona - nie jest to może zbyt przyjemny widok - ale efekty są zachwycające. Nie masujcie zbyt mocno, szczególnie okolic piersi, brzucha - możecie pozwolić sobie na dłuższy masaż nóg i pośladków, ramion, łokci, kolan - wszędzie tam gdzie skóra jest grubsza. Nie jest to rękawica do masażu twarzy - tylko do ciała. Po skończonym zabiegu warto jeszcze raz wziąć delikatny chłodniejszy prysznic i wsmarować w mokrą skórę pielęgnacyjny olejek.
Efekty:
  • dotleniona, złuszczona i niesamowicie gładka skóra
  • lepsza przyswajalność produktów do pielęgnacji
  • ujędrnienie
  • pozbycie się toksyn (dlatego warto skupić się przy masażu na miejscach, w których toksyny się skupiają: uda, pośladki, ramiona)
  • lepszy nastrój :)
Ręczniczek kosztuje ok. 4-6 pln za sztukę przez Ebay.
Pomocne linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że czytasz moje posty, ale proszę nie zostawiaj komentarz służących autopromocji blogów czy stron personalnych. Nie publikuję komentarzy zawierających adresy e-mail albo linki do stron zewnętrznych.