11/09/2014

Idealny Odcień Podkładu - Triki Makijażystów.

Co zrobić jeżeli znalazłaś idealny podkład, ale jego odcień zmienia się wraz z porą roku i jest dla ciebie niekorzystny? Latem jest za jasny lub odwrotnie zimą jest zbyt ciemny? Albo dostałaś "nietrafiony" kolorystycznie prezent? Są też osoby o bardzo jasnej karnacji, które muszą mieć ekstremalnie jasny podkład.

Na szczęście jest kilka możliwości z których warto korzystać, żeby nie zmarnować swoim produktów do makijażu - są bardzo proste i świetnie się sprawdzają. Mamy na rynku coraz więcej świetnych produktów do profesjonalnego makijażu z , których możecie skorzystać, druga metoda nie wymaga używania profesjonalnych kosmetyków.

Każdy podkład to mieszanka pigmentów: białego, żółtego, czarnego i czerwonego zawieszonych w bazie wodno - olejowej + substancje nadające konsystencję, sposób utrwalania się kosmetyku na twarzy, dające poślizg, substancje konserwujące, zapachowe oraz pielęgnacyjne.
Bazą kolorystyczną dla podkładu jest przede wszystkim biały pigment i dodatek pigmentu żółtego, czarnego i czerwonego. Pigment czerwony daje nam bardziej różowy odcień podkładu, żółty ociepla i nadaje biszkoptowe tony. W zależności od ilości czarnego pigmentu podkład staje się coraz ciemniejszy.
My kupujemy już gotowy produkt, ale gdybyście zobaczyły w jakich olbrzymich kadziach miesza się Wasz ulubiony podkład :)

Jeżeli miałyście w szkole plastykę i znacie teorię 3 podstawowych kolorów, łączenie ich nie powinno stanowić żadnego problemu. Biały, czerwony i niebieski pigment po połączeniu stworzą odcień fiołkowy; biały, żółty i niebieski - pistacjowy (wykorzystywany przy skórach naczyniowych); biały i czerwony to oczywiście róż chętnie wykorzystywany w bazach dla skór ziemistych.
Dzięki temu, jeżeli kupicie gotowe pigmenty możecie sterować dowolnie kolorem podkładu.

1. Stosowanie płynnych pigmentów
  • rozjaśnianie: biały pigment, może być też baza: jasnofioletowa lub różowa (dla skór o niezdrowym kolorycie: poszarzałych, zbyt ziemistych, zbyt żółtych); zielona (dla skór z silnym zaczerwienieniem na twarzy)
  • ocieplanie: pigment żółty, lub połączenie żółtego i czerwonego (pomarańcz)
  • ochładzanie: pigment różowy, fiołkowy, niebieski 
  • przyciemnienie: pigment czarny, pigment brązowy
Pigmenty mogą być w czystej postaci, lub w postaci bazy pod makijaż (w odcieniu: białym, różowym lawendowym, zielonym). Przy stosowaniu czystych pigmentów w płynie dodajemy pół kropli pigmentu białego na porcję podkładu - inne takie jak czerwony, czarny - radziłabym dodawać w minimalnych ilościach. Pigment żółty dodany do korektora sprawi, że nawet bardzo głębokie cienie pod oczami nie będą widoczne.

2. Mieszanie dwóch podkładów (dwóch podkładów i pigmentów, lub baz pod makijaż)
Inną metodą jest kupienie dwóch podkładów o tej samej bazie (wodnej lub olejowej) i mieszanie ich ze sobą w odpowiednich proporcjach. Dodatkowo możecie użyć pigmentów lub baz i dogodnie dla swojej karnacji je zmieszać by otrzymać idealny odcień. Wszystkie rady możecie zastosować też do korektorów.

3. Rozjaśnianie o półtonu za pomocą pudru koloryzującego
Jeżeli podkład jest tylko odrobinę za ciemny, możecie kupić puder w kolorach odbijających światło w zależności od potrzeb. Po aplikacji na zbyt ciemny podkład, karnacja naturalnie się wyrówna, choć będzie to bardziej złudzenie optyczne :)
Najbardziej polecam pudry MAC CC Prep & Prime w odcieniach żółtym, jasnofioletowym - który sprawdzi się przy każdym oświetleniu, oraz ulubiony puder bananowy Bobby Brown Pale Yellow do korekcji zaczerwienień oraz pod oczy.

4. Zamiana korektora w pastę kamuflującą za pomocą pigmentów - DIY 
To chyba największa ciekawostka, na prawdę nie musicie kupować kamuflaży - wystarczy korektor i odrobina różowego, fuksjowego (?!) pigmentu lub szminki. TAK - czerwonego lub w kolorze wściekłego "różu", po dodaniu do korektora odrobiny pigmentu, macie korektor-kamuflaż, który zatuszuje wszelkie cienie, żyłki, ciemne przebarwienia.
Można też stworzyć ten kamuflaż przez roztopienie korektora i pigmentu w mikrofalówce, następnie przelewacie je do małego pojemniczka i macie stworzony tylko dla siebie kamuflaż. Jeżeli nie macie mikrofalówki wystarczy świeczka i metalowa łyżka.

Gdzie kupić pigmenty?
Moje ulubione produkuje Make Up For Ever - Chronomatic Liquid Pigments, macie do wyboru pełną kolorystykę i dwa rodzaje pigmentów na bazie olejowej i na bazie wodnej. Zazwyczaj lepiej się sprawdzają olejowe, bo nie mam zbyt wielu podkładów na bazie wody. Dostaniecie je w sklepach PRO. Możecie też skorzystać z mieszania podkładów z Flash Palette, ale jest to dosyć drogie.

Kolejnym ulubieńcem jest MAC Face&Body White, może być rozczarowujące, że można go kupić w Polsce tylko online, ale za to mamy linię Prep&Prime CC Color Corrector - gdzie znajdziecie pełną gamę baz i pudrów w kolorze: żółtym, białym, różowym.
Bazy koloryzujące produkują także marki :Make Up For Ever HD Primer, Hera, Lioele - mój ukochany krem Dolish Vita BB Cream w odcieniu fiołkowym, Baby Choux Etude House, Chanel Le Blanc Base, Kanebo, Shiseido.
Cały czas stosuję Dermacol Camuflage Kryolan, można je śmiało łączyć z podkładami - szczególnie przydaje mi się w pracy Ultrafoundation Trio, albo korzystam z Supracolor.

Linki do produktów, które już recenzowałam:
Baby Choux Etude House
Kryolan Ultrafundation i Dermacol Camuflage : odcienie, które posiadam

Mam nadzieję, że post się Wam przyda, a jeżeli macie swoje triki, którymi chcecie się podzielić - zachęcam do komentowania.
FirmaKokarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że czytasz moje posty, ale proszę nie zostawiaj komentarz służących autopromocji blogów czy stron personalnych. Nie publikuję komentarzy zawierających adresy e-mail albo linki do stron zewnętrznych.