10/28/2014

Avéne Cleanance Expert - Nowość do skóry trądzikowej/Rozdanie.

W czerwcu w Zamku Ujazdowskim, w kinie Lab odbyła się konferencja prasowa marki Avéne, na którą zostałam zaproszona wraz z wieloma blogerkami z Polski. 
Gama Cleanance Avéne jest dostępna już od września w aptekach. Do przetestowania dostałyśmy dwa produkty Cleanance oraz wodę termalną, której nikomu zapewne nie trzeba przestawiać :)
Chciałabym zaprosić wszystkich czytelników mojego bloga na rozdanie, którego zasady ogłoszę już dziś na Facebooku.
Jak działa emulsja Cleanance EXPERT?
Podczas szerokiej prezentacji, gdzie występowali goście specjalni min. doktor Łukasz Matusiak, który omówił patofizjologię trądziku pospolitego (zapoznaliśmy się z przyczynami i stadiami tej choroby), Avéne przedstawiło swój kluczowy produkt Cleanance EXPERT. 

Emulsja jest nowością w gamie Cleanance i stanowi doskonałe uzupełnienia pielęgnacji dla posiadaczek cer tłustych i trądzikowych. Można stosować ją w każdym stadium trądziku i dzięki temu nie dopuścić do rozwoju bakterii na skórze. 
Skład:
Emulsja zawiera Monolaurin, który skutecznie rozwiązuje problem nadmiernego wydzielania sebum, oraz X-pressin™, wysoko tolerowaną substancję złuszczającą nowej generacji, ale najbardziej innowacyjnym składnikiem tej emulsji jest Diolényl®. To substancja aktywna o udowodnionym działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, została nazwana przez przedstawiającą nam produkt Magdalenę Postaleniec z Avéne, koniem trojańskim, ponieważ działa właśnie na takiej zasadzie. Została stworzona przez Dział Badań Naukowych Pierre Fabre, "inteligentnie" skupia się na strefach dotkniętych zmianami, nie zakłócając równowagi zdrowych partii skóry (przede wszystkim powoduje zmniejszanie namnażania się bakterii P.acnes, niweluje krostki i zaczerwienienia, oraz zaskórniki). 
Emulsja ma przyjemną, lekką i nietłustą konsystencję i świeży, piękny zapach. Zaraz po nałożeniu, skóra jest zmatowiona i nawilżona. Można ją łączyć z terapią lekami domiejscowymi, oraz innymi produktami pielęgnacyjnymi. 
gama produktów Cleanance
dr. Łukasz Matusiak podczas prezentacji
Avéne Cleanance Eau Nettoyante/Cleansing Water
Kolejnym testowanym przeze mnie produktem jest woda miceralna Cleanance. Przeznaczona jest do skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej z problemami skórnymi. Zawiera wodę termalną Avéne oraz Laurynian Glicerolu, który pomaga pozbyć się nadmiaru sebum. Jest niezwykle przyjemna w stosowaniu, ma delikatny, świeży zapach korespondujący z innymi produktami Cleanance. Skóra po użyciu jest matowa, a pory są ściągnięte. Niestety nie zmywałam nią makijażu wodoodpornego, ale woda ma takie właściwości. Dołączam ją do pielęgnacji porannej i wieczornej strefy T, oraz przemywam nią "niespodzianki" na skórze. Bardzo lubię ten produkt.
Po każdym wieczornym demakijażu jako zakończenie oczyszczania skóry stosuję wodę termalną, stali czytelnicy wiedzą, że uwielbiam Uriage - ale woda Avene jest zaraz po niej :) Ma dobry dozownik, po wchłonięciu po ok. 2 min należy ją osuszyć. 
Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam produkty Avene i będziecie zainteresowane gamą Cleanance. Co bardzo podoba mi się w produktach Avene to ich przyjazne dla skóry działanie, właściwości lecznicze; przy trądziku bardzo częstym efektem po stosowaniu leków i terapii do-miejscowych jest nadmierna oleistość, ale i nadmierne wysuszenie i odwodnienie skóry - produkty Avéne opowiadają na wszystkie problemy.
W gamie Cleanance znajdziecie szereg wspaniałych produktów od żeli oczyszczających, poprzez maski, sztyfty korekcyjne, krem i emulsję nawilżającą. 
Emulsja Cleanance Expert zawiera 40 ml i kosztuje 65 pln; woda termalna w pojemności 400 ml/52 pln.
FirmaKokarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że czytasz moje posty, ale proszę nie zostawiaj komentarz służących autopromocji blogów czy stron personalnych. Nie publikuję komentarzy zawierających adresy e-mail albo linki do stron zewnętrznych.