10/20/2013

Piękno od środka - Ocet Jabłkowy.

Nie wiem czy słyszałyście o oczyszczaniu organizmu z toksyn za pomocą octu jabłkowego?
Codziennie rano na czczo Japonki dla zachowania pięknej skóry, włosów, dobrej kondycji jelit i wątroby piją ocet jabłkowy, oczywiście  rozcieńczany wodą.
Moje zainteresowanie ta metodą zaczęło się od przeczytania "Sztuki Prostoty" Dominique Loreau, gdzie jest długi akapit na ten temat. 
Ocet jabłkowy od tysięcy lat był traktowany jak lekarstwo na wiele schorzeń. Już starożytni Rzymianie nosili go w małych, skórzanych sakiewkach i pili kilka razy dziennie dla wzmocnienia organizmu.

Ocet jabłkowy rozpuszcza toksyny zalegające w stawach, ma dzianie antyseptyczne, antygrzybiczne, zawiera witaminy A, E, C, potas, sód, magnez i żelazo. Przyspiesza procesy metaboliczne, wzmacnia organizm, pozwala szybciej pozbyć się migreny, łagodzi nudności, pomaga utrzymać właściwy poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu.
Brzmi jak cudowny eliksir na wszystko ;-) Dodanie octu jabłkowego do diety zadziała tylko w przypadku dbałości o własne ciało, jeżeli codziennie jemy w McDonald... :-D

Sama, prawie codziennie zaczynam dzień od szklanki wody z łyżka octu jabłkowego. Nie jest to najsmaczniejszy napój ;-) ale można się szybko do tego smaku i zapachu przyzwyczaić. Kuracja powinna trwać około miesiąc, a potem należy zrobić przerwę. Najlepiej jest skonsultować z lekarzem czy możecie zażywać ocet jabłkowy. Organizm sam da Wam znać jeżeli ocet będzie źle tolerowany. Najsmaczniejszy i najbardziej bogaty w dobroczynne substancje jest ocet jabłkowy własnej roboty. Wiele przepisów znajdziecie w internecie.
Ja kupuję ocet w Rossmanie na dziale zdrowej żywności.
FiramKokarda

3 komentarze:

  1. o, chętnie wypróbuję kurację octem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. :-) przez pierwsze 2 tyg chudnie się około 2 kg, tak po prostu ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałam wiele dobrego o occie, ale jakoś osobiście nigdy nie byłam zmotywowana do użytkowania.

    OdpowiedzUsuń

Miło mi że czytasz moje posty, ale proszę nie zostawiaj komentarz służących autopromocji blogów czy stron personalnych. Nie publikuję komentarzy zawierających adresy e-mail albo linki do stron zewnętrznych.